Chondroitin (chondroitin sulfát)

Chondroitin je nejvíce zastoupenou látkou ve strukturách chrupavky, a nachází se ve všech pojivových tkáních. Nedostatek této látky může způsobit úbytek kloubní chrupavky a omezenou hybnost kloubů a celého pohybového aparátu. Má schopnost vázat vodu a promazává tak kloubní chrupavky.

Je určen pro všechny typy koní, pro jejich zdravý a bezbolestný pohyb. Zvláště vhodné je chondroitin podávat v období před a po sportovní zátěži. Působí jako tlumič otřesů a nárazů při skákání ve fázi doskoku, nebo při drezurním výrazném podsazení koně. Zabraňuje působení degenerativních enzymů, které rozkládají chrupavku. 

Je označován jako symptomaticky působící pomalý přípravek na osteoartrózu, proto se doporučuje dlouhodobější podávání, minimálně 4-6 týdnů.

Dávkování: Přidává se do krmné dávky. Základní dávka je 2,5-3g/kůň/den. Dávkování závisí na velikosti a hmotnosti koně.Příznivý účinek přetrvává ještě cca 4 týdny po ukončení podávání. V rámci prevence není nutné podávání chondroitinu přerušovat. Velmi oblíbené je spojení chondroitinu a glukosaminu, čímž se jejich příznivý účinek na pohybový aparát zvýší.  

Balení: 100 g

Cena: 319,- kč

Dostupnost: naše auto nebo e-shop www.equi-geny.cz