Hydrolyzát kolagenu

Kolagen je nezastupitelná složka důležitá pro výživu pohybového aparátu. Jeho nedostatek v kostním aparátu má za následek zhoršené pohybové schopnosti kloubů a šlach. U koní se může projevovat i zhoršením kopytní rohoviny.

Hydrolyzát kolagenu napomáhá k růstu, a především k udržení svalové hmoty a je současně velmi dobrý jako prevence při zvýšené tělesná námaze, typicky před a při sezónním sportovním zatížení, neboť podporuje pružnost šlach a pevnost kloubního aparátu. Výrazně se tak snižuje riziko natažení šlachy při špatném pohybu, nebo při skákání ve fázi odskoku a doskoku.

Je vhodný zejména při prvotních potížích s klouby u starších koní, má velice příznivý vliv na artritické problémy. Jeho pravidelné používání výrazně zlepšuje růst a především samotnou kvalitu kopytní rohoviny.    

Kolagen je hydrolyzovaný, tedy lehce pro tělo stravitelný, daleko lépe než želatina, která vzniká pouze jeho vařením.

Dávkování: způsob podávání je rozmanitý, po rozpuštění ve vodě, po samotné přidání do krmné dávky. Základní dávka pro prevenci je 15g-20g/kůň/den. Dávkování záleží na velikosti a hmotnosti koně. Při bolestivých artritických potížích dávku zvýšit na 20g/kůň/den, a rozdělit do dvou i více dávek podávaných postupně během dne.   

Balení: 1 kg

Cena: 349,- kč

Dostupnost: naše auto nebo e-shop www.equi-geny.cz