MSM (methylsulfonylmethan)

MSM je zdrojem biologicky vázané síry, která má především protizánětlivé účinky. Pomáhá při onemocnění kloubů, jako je osteoartróza a revmatoidní artritida. Tlumí otoky kloubů, výborně působí na bederní část páteře koně a celkovou pohyblivost kloubního aparátu.

Používá se hojně při léčbě zánětů všeho druhu od zánětu pohrudnice, až po záněty kopytní škáry, při prasklinách kopytního pouzdra a při různých onemocnění střelky.

Je vhodný zejména pro koně seniory jako pravidelný doplněk stravy. MSM je často označován jako symptomaticky působící pomalý přípravek na osteoartrózu. Jeho dlouhodobé používání zmírňuje či potlačuje alergické reakce, zejména pozitivně působí na tzv.“letní vyrážky“.

Dávkování: MSM se přidává do krmné dávky. Základní dávka je 5-10g/kůň/den. Při zánětlivých stavech prvních deset dnů dávku zdvojnásobit a rozdělit do dvou dávek podávaných během dne. Dávkování záleží na velikosti a hmotnosti koně. MSM může být podáváno dlouhodobě jako prevence, neboť nemá žádné negativní vedlejší účinky. Pozitivním vedlejším účinkem při dlouhodobějším podávání, je zlepšení kvality srsti.   

Balení: 1 kg

Cena: 339,- kč

Dostupnost: naše auto nebo e-shop www.equi-geny.cz