Podporujeme a pomáháme

Pro koně a jejich majitele je bezbolestný pohyb velmi důležitý. Pro všechny koně na světě. A o to více, pokud je na pohybu koně existenčně závislá celá rodina například v Indii. Velmi nás oslovil vynikající nápad švýcarského podkováře Bernarda Duvernay.

zdroj:www.flyinganvile.com

Ten po návštěvě Indie a zjištění stavu podkovářství v této zemi založil nadaci s názvem The Flying Anvil Fondation.

zdroj:www.flyinganvile.com

Tato nadace má za cíl výrazně zlepšit welfare pracujících koní prostřednictvím vzdělávání místních podkovářů a veterinářů dle nejnovějších trendů.

Dne 1.4.2014 bude slavnostně otevřena první podkovářská škola FAF-Farriery Institute v Dundlodu, Rajasthan. Při této příležitosti jsme se zůčastnili akce "yourhorseshoeonourwall" a zaslali jsme prostřednictvím nadace jednu námi ručně vyrobenou podkovu, která bude zavěšena na zdi učebny v této nově otevřené, svépomocí zbudované škole. 

zdroj:www.flyinganvile.com

zdroj:www.facebook.com

Tím ale naše podpora nekončí! Rozhodli jsme se pro finanční pomoc tohoto projektu. Prostředky budou využity např. na podkování jednoho koně po jeden celý rok, pro mzdu podkováře, pro mzdu pomocníka podkováře, pro nákup nových moderních nástrojů, například plynová výheň, kvalitní kovadlina, různé druhy kleští a podkovářských nožů atd.

zdroj:www.flyinganvile.com

Vždyť všichni koně bez rozdílu si zaslouží naši péči a je jedno, v jaké žijí zemi nebo jaký mají původ.

A my jim chceme dát to nejlepší, co jen umíme nebo můžeme.